Güzelliğin en önemli kriterlerinden birisi de orantılı bir yüz şeklidir.Tombul bir yanak küçük yaştaki çocuklarda yüze sevimi bir ifade vermesine karşın,erişkin kişlerde yüzün  yuvarlak görünümü,kişinin olduğundan daha kilolu görünmesine neden olmaktadır. İnce uzun bir yüz, elmacık kemiklerinin  belirginleşmesi  yüze daha genç,enerjik ve  estetik bir görüntü vermektedir.   

Yanaklara dolgunluk veren "Bichat yağ yastıkçıkları" doğumsal olarak var olan anatomik yapılardır. Ağız köşesinden şakak bölgesine kada uzanan bu yağ yastıkçıkları yanağın en derin katmanında yer aldığından ağız içine çok yakın bir yerleşim gösterirler.

Yanaklar; kişinin genetik yapısına, yaşlanmaya ya da kilo almaya bağlı olarak zamanla aşırı derecede yağlanabilir ve tombulı bir görünüm ortaya çıkabilir. Yanaklarda biriken bu yağı diyet ya da spor ile eritmek mümkün değildir.Kişiyi rahatsız eden bu durumdan bişektom ile kolayca kurtulmak mümkündür. 


Bişektomi ameliyatı lokal ya da arzu edilrse genel anestezi ile yapılabilir.Ameliyat öncesi sadece kişinin kullandığı ilaçlar hakkında hekime bilgi verilmeli, kan sulandırıcı gibi kanama problemlerine yol açabilecek ilaçlar  ameliyattan bir kaç gün önce birakılmalıdır. 
   
Ameliyat ağız içinden  yapılan 1 cm.lik bir kesiden yapıldığı için yanakta iz kalması söz konusu olmaz,İşlem yaklaşık olarak 30 dk süre içinde biter ve kişi aynı gün iş ve sosyal yaşamına dönebilir.Ameliyat sonrası bir kaç gün katı ve sıcak yiyeceklerden uzak durmak,ağız içi antiseptik gargara kullanmak gerekir.  
Ameliyat sonrası yanaklarda oluşan ödem yaklaşık 3-4 hafta sonra tamamen çözülür ve yanaktaki değişim otaya çıkar. 

    


 
Güney Estetik Plastik Cerrahi
Güney Estetik Plastik Cerrahi
Whatsapp ile bilgi alın
Merhaba, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacağız.