Vücut ölçüleriyle uyumlu dar,dik ve yuvarlak kalçalar güzel bir vücudun olmazsa olmazıdır.Genetik fiziksel özellikler,yaşlanma ve ileri derecede kilo alıp vermeler vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi kalçalarda da deformasyonlara neden olur.

Kalça bölgesindeki sorun kişiden kişiye farklılık gösterir,büyük,basık,sarkık ya da küçük olabilir.Deformasyonun tipine göre değişik tedavi seçenekleri vardır. Bu amaçla popo dikleştirme ya da büyütme  işlemi için, liposuction ile vücudun bir bölgesinden alınan yağ dokusunun enjeksiyonu ya da protez uygulaması yapılabilir.  

Büyük ve yanlara taşmış popolarda liposuction ile küçültme  ve gerektiğinde sarkmaya bağlı boşalmış olan üst pollere alınan yağın bir kısmının enjeksiyonu ile dik ve yuvarlak bir şekil kazanmak mümkündür.

Küçük ve basık popolarda vücudun başka bir bölgesinden alınan yağ dokusu popoya enjekte edilerek büyütme yapılabilir.Her iki durumda da işlem sıklıkla lokal anestezi aitında yapılır,istendiğinde sedasyon anestezisi eklenebilir.İşlem sonrası hasta bir iki gün içinde sosyal yaşamına dönebilir.

Poponun küçük olduğu fakat  düşük kilolu hastalarda, yani enjekte edilecek yeterli yağ dokusunun olmadığı durumlarda  başvurduğumuz diğer bir yöntem de popo protezleri kullanmaktır.Popo kıvrımlarının birleştiği orta hattan yapılan 5-6 cm lik kesiden girilerek kalça adalesi arkasına silikon protez yerleştirilerek daha büyük,yuvarlak ve dik bir  popo elde edilebilir.İşlem hastane şartlarında ve genel anestezi altınd yapılır.Bir haftalık istirahatin ardından kişi normal yaşamına dönebilmektedir.
 
Güney Estetik Plastik Cerrahi
Güney Estetik Plastik Cerrahi
Whatsapp ile bilgi alın
Merhaba, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacağız.