Kol germe

Yaşlanma ve ileri dercede kilo alıp verme sonrası deri altı destek dokularının azalması yanında cilde esneklik veren elastik liflerin kaybı nedeniyle deri yer çekimininde etkisiyle gevşer ve sarkar.Ayrıca sigara,güneş ışını vb. etkilerde  olayı tetikler.Yanaklar,karın,meme,kol ve uyluklar bu durumdan en çok etkilenen bölgelerdir.Medikal estetik uygulamalarla tatmin edici sonuç alınamayan bu deformasyonlarda kesin çözüm ancak cerrahi olmaktadır

Omuz ile  dirsek arası bölgede kalınlaşma ve buna bağlı gelişen minimal sarkma söz konusu ise tek başına liposuction yeterli olmaktadır.Ancak kolda kalınlaşma ile beraber ciddi oranda sarkma varsa cerrahi kaçınılmazdır.

Ameliyatta sarkık olan deri ve yag dokusu çıkarılır. Kol germe ameliyatlarının tek can sıkıcı yönü kolun   iç kısmında, dirsekten koltuk altına kadar uzanan ameliyat izidir.Ne yazık ki kol germe ameliyatları izsiz olmamaktadır.Burada hastanın tercihi önemlidir.Kalın ve sarkık bir kol mu,yoksa gergin ama sadece kollar kaldırıldığında görülen bir ameliyat izi mi?

Ameliyat  hastane şartlarında genel ya da sedatif anestezi ile yapılır .Ameliyat tek başına yapılabildiği gibi meme,karın  vb. ameliyatlarla da kombine olarak yapılabilir. Genellikle operasyondan sonraki ilk dönemde kolların yüksekte tutulması önerilir. 
Hasta günlük işlerine 2-3 gün içinde başlayabilir.

El sırtı estetiği

En çok kullandığımız uzuvlarımızdan biri olan eller yaşlanma ile cilt ve ciltaltı dokulardaki elastik liflerin azalması, soğuk hava,güneş ışını ve deterjanlar gibi kimyasallarla temas,darbelere fazlaca maruz kalma gibi nedenlerle zaman içinde canlı ve parlak görünümünü kaybedip kırışmaya başlar.
Eller yüzümüz gibi en çok dikkat çeken bölgelerimizden biridir.Deri altı destek dokunun azalması kırışıklık yanında alttaki damarlarında belirginleşmesine neden olur.

Sıklıkla karın yada basen bölgesinden liposuction ile alınan yağ dokusu işlemden geçirilerek el sırtına enjekte edilir.İşlem sıklıkla lokal anestezi atında yapılır ve yaklaşık olarak 30 dk sürmektedir.Ameliyat sonrası hastanın 2-3 hafta süreyle korse tarzında elastik bir eldiven giymesi ve bir kaç gün ellerini fazla sarkıtmaması önerilir.

Uyluk germe

Uylukta özellikle iç bacak kısmında gelişen yağlanma ve sarkıklığı olan kişilerde uyluk germe operasyonu ile çözüm bulmak  mümkündür,

Bu hastalarda uyluğun sarkması yanında  yağlanmaya bağlı deformasyonun derecesi ameliyat planını belirler.Sarkmanın minimal,yağlanmanın fazla olduğu durumlarda liposuction tek başına yeterlidir.Ancak özellikle ileri dercede kilo kayb sonrası gelişen uyluk içi sarkmalarda  mutlaka uyluk germe ameliyatı yapmak gereklidir.

Ameliyat hastane şartlarında ve genel anestezi altında yapılır,sarkmış ve yağlanmış deri, iz kasık çizgisi üzerinde kalacak şekilde çıkarılır.Bir gece hastanede kalmak yeterlidir.Ameliyat sonrası günlük aktivite2-3 hafta kadar kısıtlanır.Bu ameliyatta dikiş hattı kasık gibi hareketli ve nemli bir bölgede olduğu için  yara iyileşme problemleri yaşanabilir ve geç dönemde dikiş hattında genişleme olabilir

Bacak şekillendirme

Bacaklarda en sık karşılaşılan sorunlar bacakların çarpık,ince ya da asimetrik olmasıdır.Bir çok kadın sırf bu nedenden dolayı etek giymekten kaçınmaktadırYapısal bir özellik olan bu sorunları değişik yöntemlerle çözmek mümkündür.

En sık başvurduğumuz yöntem kişinin karın,basen gibi herhangi bir bölgesinden liposuction ile alınan yağ dokusunun işlemden geçirildikten sonra bacağa enjekte edilmesidir,İşlem lokal anestezi ve sedasyon desteğinde ya da genel anestezi altında yapılır.

Alt bacak çarpıklığı ve asimetrisi için bir diğer yöntem de silikon protez kullanımıdır.
Bacak protezi ameliyatı hastane şartlarında genel anestezi ya da sedasyonla desteklenmiş lokal anestezi altında yapılabilir.

Güney Estetik Plastik Cerrahi
Güney Estetik Plastik Cerrahi
Whatsapp ile bilgi alın
Merhaba, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacağız.