Lip Lifting üst dudağın yani burun  tabanı ile üst dudak arası mesafenin uzun olduğu olgularda bu mesafenin kısaltılması işlemidir.
   
Yaş alma ile yüzümüzde sarkmalar oluşur.Kaşlar,göz kapakları,yanaklar ve gıdı ile boyun sarkmanın en sık oluştuğu bölgelerdir. Bunların yanında çoğu kişide üst dudakta da sarkmaya bağlı uzama oluşur, bu da üst dudağın dolgun  olması gereken pembe kısmının daha ince görünmesine neden olur.Bazan gençlerde de yapısal olarak üst dudak uzun olabilir.

Hastaların çoğu problemin farkında olmadıklarından genellikle dudak dolgusu yaptırmak için başvururlar,ama uygulama sonrası sonuçtan memnun olmazlar.Çünkü  dudağın ince olması ile birlikte esas sorun dudağın uzun olmasıdır.

Böyle durumlarda yapılması gereken dudak kaldırma ameliyatı ile üst dudağın kısaltılarak dudak dolgunluğunun artırılmasıdır.Bu ameliyatın bir artısıda gülüş esnasında dişlerin yetersiz görünmesininde düzelmesidir.Burun tabanı ile üst dudak çizgisi (vermillion) arası mesafe  kadınlarda genellikle 12-15 mm.olaralk kabul edilmektedir.Eğer bu mesafe daha uzun ve kişiye rahatsızlık veriyorsa lip lift ameliyetı düşünülmelidir.

Dudak kaldırma için çok farklı ameliyat yöntemleri olmasına karşın en çok tercih edilen "Bullhorn yöntemi"dir.Ameliyat öncesi  yapılan çizimin boğa boynuzuna benzemesi nedniyle bu isimle anılır.İşlem lokal anestezi ile yapılır ,yaklaşık 20-30 dk  sürer ve sonuçta burun tabanında bellli belirsiz bir çizgi oluşur.Rahatsız edici bir iz değildir.

Ameliyat sonrası;
   -Dudaklar daha dolgun ve kısalmış görünür
  -Gülüş  esnasında  dişler daha estetik görüntü verir
  -Yüz hatları daha orantılı ve estetik bir görünüm kazanır.  

                      
 
 

   
   
   
Güney Estetik Plastik Cerrahi
Güney Estetik Plastik Cerrahi
Whatsapp ile bilgi alın
Merhaba, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacağız.