Burun ucu estetiği nedir

Burun ucu, kişiden kişiye, yaşa ve cinsiyete göre farklılıklar gösterir. Burnun en çok dikkat çeken bölümü olan bu bölgede var olan  deformasyonlar kişilerin görünüşünü oldukça etkiler.

Tip Plasti olarak da adlandırılan burun ucu estetiği, genelikle  burun şeklinden memnun olup, burun ucu ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere uygulanan bir ameliyattır. Rinoplasti ameliyatında  burnun  kemik ve kıkırdak yapılarını içine alan  bütüncül bir yaklaşım planlanırken burun ucu estetiği ameliyatı sırasında sadece burun ucundaki şekil bozukluklarının düzeltilmesi hedeflenir. 
 
Burun ucu estetiği ameliyatı ile burun ucunun kaldırılması,burun ucundaki tombulluğun inceltilmesi,burun kanatlarında ve burun deliklerinde şekil bozukluğu ve asimetrinin giderilmesi sağlanır.

Burun ucu estetiği diğer burun ameliyatlarıyla karşılaştırıldığında iyileşme süreci daha kısa ve daha kolay bir ameliyattır. Operasyon süresi 30-45 dk kadar olup genellikle lokal anestezi uygulanarak yapılır. Operasyondan sonra çok hafif bir şişlik oluşabilir, morluk çok nadirdir. İyileşme süresi diğer burun ameliyatlarına göre çok daha kısadır, kişi çok kısa bir dinlenme süresi sonrasında 2-3 gün içinde normal hayatına dönebilir.
 
Güney Estetik Plastik Cerrahi
Güney Estetik Plastik Cerrahi
Whatsapp ile bilgi alın
Merhaba, ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacağız.