Günümüzde meme, popo büyütmek,bacak çarpıklıklarını düzeltmek ya da kalınlaştırmak için kullanılan çok farklı yapıda dolgu maddeleri mevcuttur. Bunların içinde  uzun zamandan beri kullanılan,kendisini kanıtlamış ve %98 i tuzlu serumdan oluşan polyamid yapıda dolgu maddeleri tercih edilmektedir.

2004 yılından bu yana kullanımda olan bu dolgu maddesi ile igili olarak yapılan çalışmalar,güvenilir olduğunu kanıtlamıştır. Aquafilling uygulaması,ameliyat olmaktan,anestezi almaktan çekinen ya da cildinde ameliyat izi istemeyenler için alternatif bir yöntemdir.Kalıcılığı ortalama 5-8 yıl süreyle devam eder. aquafilling minimal invaziv bir işlemdir,nedbe dokusu ve yara izi oluşturmaz,tedavi sırasında en az travmaya neden olur.

Aquafilling, sıklıkla büyük hacimlerde dolgu gerektiren kalça ve meme büyütme,bacak kalınlaştırma,çarpık bacakların düzeltilmesi amacıyla kullanılır.İşlem lokal anestezi ile bazen de sedasyon desteği ile klinik şartlerında  steril bir ortamda yapılır.Uygulama yaklaşık olarak30-60 dk sürmekte ve heemen sonra kişi normal yaşamına dönebilmektedir.